Autor Wiadomość
Izirka
PostWysłany: Pon 10:04, 15 Paź 2012    Temat postu:

Zachęcam do pisania, to my tworzymy forum!
Vicen
PostWysłany: Śro 8:54, 26 Wrz 2012    Temat postu:

zgadzam się, mało tu tego
Anita
PostWysłany: Czw 20:15, 31 Mar 2011    Temat postu:

kolejny wspaniały post, przynajmniej jakaś treść na forum Smile
ADMIN
PostWysłany: Śro 18:05, 14 Lis 2007    Temat postu: Instytut Zarządzania i Inżynierii Rolnej w Kalsku

W województwie lubuskim jedyną uczelnią, która prowadzi studia o specjalności rolniczej na poziomie wyższym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie. Uruchomienie takiej specjalności miało na celu przybliżenie znacznej części młodzieży pochodzącej ze środowisk wiejskich możliwości kształcenia na poziomie wyższym.
Ukończenie studiów w PWSZ uprawnia do uzyskania tytułu zawodowego inżyniera. Proponowany program przewiduje studia inżynierskie trwające na studiach dziennych 7, a na studiach zaocznych 8 semestrów (w tym jeden semestr praktyki zawodowej). Zakończenie studiów wymaga wykonanie pracy inżynierskiej przedstawiający projekt przedsięwzięcia zgodnie z kończoną specjalizacją. Studia kończą się egzaminem złożonym przed komisją powołaną przez Rektora PWSZ. Egzamin obejmuje dyskusję nad przedłożonym projektem oraz egzaminy z przedmiotów specjalizacyjnych związanych z tematem pracy.
Proponowane studia kształcą specjalistów do samodzielnego prowadzenia przedsiębiorstw na obszarach wiejskich. Absolwent specjalności rolniczych będzie posiadał poza wiedzą związaną z zarządzaniem przedsiębiorstwem, wiedzę specjalistyczną w zależności od kończonej specjalizacji w zakresie:
produkcji rolniczej w prowadzonym gospodarstwie rolnym,

przetwórstwa produktów rolnych w małych i średnich przedsiębiorstwach komplementarnych do dużych firm, charakteryzujących się dużą elastycznością produkcji dostosowaną do popytu, o relatywnie niskich kosztach i wykorzystujących surowiec lokalny,

projektowania terenów zieleni, produkcji materiału do nasadzeń i jego pielęgnacji.
Oferowany przez PWSZ program szkolenia studentów umożliwia nabycie wiedzy i umiejętności do:
prowadzenia przez absolwentów efektywnej ekonomicznie i dochodowej produkcji pod potrzeby rynku w tworzonych przedsiębiorstwach na obszarach wiejskich,

prezentowania postawy przedsiębiorcy w pełni odpowiedzialnego za podejmowane decyzje i świadomie wpływającego na otaczającą go rzeczywistość. Postrzegającego zmiany jako szanse, a nie zagrożenia. Przedsiębiorcy rozumiejącego znaczenie jakości produkcji, rolę kosztów i innych zagadnień związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa,

aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno - gospodarczym środowisk wiejskich, pracy w organizacjach samorządowych na rzecz tego środowiska i pełnienia roli liderów w środowisku wiejskim - dzięki nabytym między innymi umiejętnościom komunikowania się z otoczeniem, pracy w grupie oraz wiedzy o otoczeniu rolnictwa.
Programy nauczania dla specjalności rolniczych opracowane zostały przez zespół praktyków we współpracy z pracownikami naukowymi uczelni wrocławskiej w wyniku analizy progra-mów innych szkół prowadzących kształcenie w tym zakresie. Uwzględniają one wymogi jakie będzie stawiać przed absolwentami uczelni praca w nowych warunkach określonych przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Regiony nadgraniczne będą pierwszymi regionami w Polsce, w których współpraca z pozostałymi państwami UE będzie miała wymiar praktyczny.

pobrano w całości z http://www.pwsz.sulechow.pl/izir/index.php?id=o_inst

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group